Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Materská škola

Kontakt

0910 475 322

Čo hovorí kronika materskej školy? V Základnej deväťročnej škole Dolná Kolačno so súhlasom Okresného národného výboru v Topoľčanoch zriadili jednotriednu materskú školu s celodennou prevádzkou s povolenou kapacitou 20 detí. Materská škola bola otvorená roku 1964. Prvou riaditeľkou novoutvorenej materskej školy sa stala Alžbeta Foltánová s učiteľkou Máriou Bulákovou. Judita Korcová bola hospodárska pracovníčka a pani Pekárová kuchárka. V školskom roku 1978/1979 sa škola prestavovala a materská škola bola dočasne umiestnená v suteréne predajného strediska ( dnes pod pohostinstvom). V júni 1979 bola v našej obci prietrž mračien , obec bola zaplavená a zaplavená bola aj provizórna materská škola. To urýchlilo ukončenie prestavby a 1. septembra 1980 bola nová materská škola otvorená. Záujem o umiestnenie v MŠ presahoval počet od 38-46 detí. V týchto rokoch boli najväčšie prírastky obyvateľov. V školských rokoch 1980 – 1985 navštevovalo materskú školu v priemere 34 detí. V materskej škole sa vystriedali riaditeľky – Anna Filipová, Eva Duchovičová, Mária Laurincová, Mária Moravčíková a učiteľky – Helena Ondrejčíková, Mária Hollá, Mária Gendiarová, Eva Duchovičová, Beáta Hradiská, Dagmar Belianska, Ľudmila Belisová, Mária Moravčíková, Mária Laurincová, Daniela Tirschelová.

V súčasnosti materskú školu navštevuje 21 detí a riaditeľkou je Mgr. Alica Belianská, učiteľka Mária Laurincová, vedúca školskej jedálne Eva Nechalová a upratovačka Mária Duchovičová. V školskej jedálni pracovali ako kuchárky Helena Kráľová, Alžbeta Duchovičová a Terézia Beláková.

Materská škola v Kolačne je zameraná na rozvíjanie životného štýlu a podpory fyzického a duševného zdravia. Škola „podporujúca zdravý životný štýl“ učí deti podľa vzoru „Filipovi kamaráti“ – primárny vzdelávací projekt. Cesta za dobrou materskou školou je náročná a plná prekážok. Vyžaduje si prajné prostredie z každej stránky a od všetkých. Materská škola dáva deťom taký základ, aby mali po celý život potešenie zo vzdelávania „Budúcnosť je v rukách učiteľov a mladej generácie“ .


 

Materská škola

  • Všeobecné
  • Tvorivé dielne 2018
  • Karneval 2018

 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Facebook

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka